tlo

Austroflamm/Rocal

Zalety Austroflamma
Magazynowanie ciepła przez Heat Memory System

Szeroko powszukiwane, ale jednak wciąż rzadkość w przemyśle kominkowym: szybkie nagrzewanie - cecha, z której są znane i cenione kominki opalane drewnem, powinno iść w parze z długim oddawaniem ciepła.

System HSM Austroflamm czyni niemozliwe możliwym - 9 godzin emisji ciepła ( wciąż pozostając szybko nagrzewającym sie systemem).

W jaki sposób uzyskać maksymalne magazynowanie ciepła?

Dwa następujące fakty mają największy wpływ:

1. Materiał z wyjątkowymi właściwościami magazynowania ciepła.

Heat Memory System (System Pamięci Ciepła) stworzony przez Austroflamm to bardzo cięzki materiał. Potrafi pochłaniać ciepło wyjątkowo dobrze i oddaje je przez równie wyjątkowo długi czas. Jest oczywiście opatentowany.

2. Umieszczenie materiału magazynującego na korpusie urządzenia

Zamontowanie materiałów w prawidłowy sposób jest tak samo ważne jak ich jakość. Przede wszystkim materiały powinny być one umieszczone przy źródle ciepła (na korpusie paleniska), a więc najbliżej, jak to jest możliwe. Gdyby materiał HMS został zamontowany w formie zewnętrznych paneli bądź górnej płyty, nie zdołałby zgromadzić wystarczającej ilości ciepła do zmagazynowania. Dlatego Austroflamm instaluje HMS bezpośrednio na korpusie pieca.Oczywiście opatentowaliśmy również ten typ montażu.

płyty Heat Memory System         Spark z Heat Memory System - przekrój

Nowość: system Xtra - więcej niż 12 godzin uwalniania ciepła za pomocą mniej niż 9 kg drewna!

Progresywny rozwój zatwierdzonego systemu akumulacji ciepła o nazwie Heat Memory System oferuje prawdopodobnie najlepszy sposób na magazynowanie ciepła: łączymy Heat Memory System ze specjalnym wymiennikiem ciepła, umieszczamy 100 kg HMS na piecu opalanym drewnem i jednocześnie wyposażamy ten piec w element sterowania powietrzem konwekcyjnym, którego dopływ może zostać przez nas zamknięty.

System Xtra dostępny jest dla następujących modelów pieców:
Bono, Chester, Jess, Koko, Lounge, Tower, Uno, Yan oraz ciepła zabudowa z linii Design-Kamin Kera.

Keramott - wyłożenie komory spalania

Nowoczesne piece potrzebują pomysłowego wzornictwa i nadzwyczajnego rozwoju w dziedzinie technologii spalania. Fundamentalnym przykładem jest wyłożenie komory spalania urządzeń Austroflamm.

We wszystkich produktach Austroflammu te ważne elementy są wykonane z „keramottu". Keramott to wyjątkowy materiał, dostępny wyłącznie w Austroflammie. Charakteryzują go nadzwyczajne możliwości izolacyjne oraz kumulacyjne, dzięki czemu komora spalania szybko osiąga wysokie temperatury. Ponadto zapewnia on czyste spalanie przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu emisji spalin.

Keramott jest odporny na temperatury do około 1.200ºC. Ze względu na jego wyjątkową strukturę, wsad wypala się w całości (z 600kg drewna zostaje 1 kg popiołu). Na keramocie osadza się mniej sadzy niż na materiałach szamotowych. Pozostaje on czysty i jasny - ten efekt keramott zawdzięcza strukturze swojej powierzchni.

Technologia spalania

Staramy się robić więcej niż jest to od nas wymagane.

Mniej więcej cała Europa żąda ograniczeń ustalonych przez normy europejskie EN 13240. Podczas gdy łatwo jest osiągnąć standardy europejskie EN, istnieją standardy lokalne lub ogólnokrajowe, które są bardzo restrykcyjne. Tego typu restrykcyjnymi standardami są normy austriackie zgodne z art. 15a BV-G oraz niemieckie DIN plus. Niniejsze standardy ustanawiają ograniczenia co do 4 różnych rodzajów spalin oraz wydajności. Ze względu na to, iż niektóre z nich wchodzą ze sobą w reakcję, dużo trudniej jest spełnić te właśnie standardy niż standardy unijne, gdzie np. nie ma ograniczeń co do ilości pyłu.

Produkty

Współpracujemy z:

Nasze oddziały

Galeria Kominków Limanowa
ul. Piłsudskiego 20
tel. +48 510 212 959
komiko@komiko.pl
Salon Kominków Kraków
ul. Myślenicka 72, 30-698 Kraków
tel. +48 531 039 539
kominki@komiko.pl
Biuro Kamienica
Kamienica 616
tel. +48 501 279 091, 503 183 107
biuro@komiko.pl
Salon Kominków Norweskich Nowy Sącz
ul. Jamnicka 1
tel. +48 502 549 424
kominkinorweskie@komiko.pl